Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor Ses Çıkarıyor

Arçelik bulaşık makinesi su almıyor ses çıkarıyor sorunu ile kullanıcılar bazı durumlarda karşılaşabilmektedirler. Bu sorun cihazın arızalı olduğu şeklinde yorumlanmadan önce yapılması gereken kontroller bulunuyor. Bu kontrolleri yaptıktan sonra aynı sorun yaşanmaya devam ettiği takdirde servis çağırılması gerekmektedir.

Bulaşık makinelerinin çalışması için mutlaka kapaklarının doğru şekilde kapatılması gerekmektedir. Kilidi tam kapanmadığı takdirde makine kesinlikle çalışmaz. Ayrıca makinenin çalışması için su alabilmesi gerekir. Suyun kesik ya da su basıncının az olduğu durumlarda da ses çıkarsa da çalışmayacaktır.

Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor Ses Çıkarıyor Neden?

Arçelik bulaşık makinesi su almıyor ses çıkarıyor neden araştırmasında öncelikle suyu kontrol edilmesi gerekiyor. Cihazın sorunsuz su alabilmesi gerekmektedir. Suyun kesik olmasının yanında cihazın su aldığı musluğun kapalı olması halinde de bu sorunu yaşayabilirsiniz. Servis çağırmadan cihazınızı kullanmaya devam edebilmek için şu işlemleri yapabilirsiniz.

  • Suyun kesik olup olmadığını kontrol edin
  • Cihazın su aldığı hortumda kesik, kıvrılma ve bükülme varsa düzeltin
  • Kapağının tam kapandığından emin olun
  • Cihazı resetleyin
  • Siemens buzdolabı alarm neden öterKombide FH ne demekYapışan ütü tabanı nasıl temizlenirSamsung çamaşır makinesi elektrik gelmiyorSiemens IQ500 çamaşır makinesi kapağı açılmıyorEca Kombi E1 HatasıBosch buzdolabı motoru devreye girmiyorEca E82 arızası nasıl giderilirVestel Buzdolabı SR ArızasıBosch bulaşık makinesi su Boşaltmıyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis