Modem İnternet Işığı Yanıp Sönüyor

Modem internet ışığı yanıp sönüyor sorunu yaşayan ve bu bağlamda internet bağlantı kopuklukları ile karşı karşıya kalan bireyler, internet hizmeti aldıkları operatörün müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeden önce bireysel olarak birtakım uygulamalar ile bu sorunu giderebilmektedir.

Modemde İnternet Işığı Sabit Değilse Ne Yapmak Gerekir?

Modem internet ışığı yanıp sönüyor diyorsanız, ilk olarak modemde internet ışığının yanıp sönmesinde herhangi bir anormallik olmadığını bilmelisiniz. Çünkü internet ışığı, internet trafiğinden ötürü yanıp sönmektedir. Ancak hiç internet alamıyorsanız, şu adımları uygulamalısınız:

Modem İnternet Işığı Yanıp Sönüyor
Modem İnternet Işığı Yanıp Sönüyor
  • Modemi resetleyebilmek adında modem güç tuşuna basılı tutup modemi kapatmalı ve 10 dakika bekleyip tekrar açmalısınız.
  • Modemin internet dağıtıcı kablolarının doğru çalıştığından emin olmalı ve yedek kablo ile tekrar bağlantı kurmayı denemelisiniz.

Bu uygulamalara rağmen internet bağlantı sorunları yaşarsanız, internet aldığınız firmanın müşteri temsilcisi ile iletişim kurarak altyapıda sorun olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Bu bağlamda gerekli görülmesi durumunda teknik ekip ile sorunun profesyonel şekilde giderilmesini sağlayabilmeniz de mümkündür.

  • Vestel Bulaşık Makinesi FF hatasıBaymak kombi AP F37 hatasıEca Kombi F1 arızası Nasıl giderilirSiemens E36 hatasıTefal FV9848 su akıtıyorvestel buzdolabı yaz - kış ayarıBuzdolabından motor sesi gelmesiGranit tost makinesi iyi mıBulaşık Makinesi su almıyor ses çıkarıyorBulaşık Makinesi başla bekle ışığı Yanıp Sönüyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis