Arçelik No Frost Buzdolabı Üst Soğutmuyor

Arçelik no frost buzdolabı üst soğutmuyor sorunu yaşandığında yiyeceklerin bozulmasını önlemek için hızla çözülmesi gerekir.Bütün buzdolapları markalarının soğutma sistemi ve mekanizması, dolapların üst kısmında yer alır. Soğutma genel olarak üst taraftan yapılarak alt gövdeye ulaşır. Dolap üstlerinde yaşanan soğutmama sorunları, alt kısımda bulunan yiyecekleri de etkiler.

Arçelik No Frost Buzdolabı Üst Neden Soğutmaz?

Buzdolabında yaşanan sorunlar gıda bozulmasına neden olan ve insan sağlığını etkileyen en önemli konulardır. Acil ve hızlı olarak müdahale edilerek sorunların çözülmesi için çalışılmalıdır. Arçelik no frost buzdolabı üst soğutmuyor sorunu yaşandığında yapılması gerekenler:

  • Buzluk kısmı aşırı buzlanma ve donma yaptığında, hava akışı sağlanamadığı için soğutma sorunu yaşanır. Dolabı fişten çekerek 2 gün çalıştırmayınca sorun çözülür.
  • Dolap gazı eksildiğinde soğutmaz, aynı ısı derecesinde üfleme yapar.
  • Fan motoru arızalarında soğuk hava dağılımı yapılamaz ve eşit soğutma sağlanamaz. Termostat arızaları da aynı soruna neden olur. Mekanik arızalar için yetkili servisi aramanız ve yardım istemeniz gerekir.
  • Bulaşık makinesi kapalı olduğu halde ses çıkarıyorSiemens Bulaşık Makinesi hata KodlarıBuzdolabı SR HatasıPhilips kırmızı ışık yanıp sönüyorVaillant kombi resetleme yapmıyorBaymak kombi su ısıtmıyor ne yapmalıyımFiltre Kahve MakinesiBosch Kettle su akıtıyorAltus derin dondurucu kırmızı ışık yanıyorEca Kombi 4 arızası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis