Bosch Çamaşır Makinesi Kazan Dönerken Ses Çıkarıyor

Bosch çamaşır makinesi kazan dönerken ses çıkarıyor sorunu alınacak basit birkaç önlemle giderilmektedir. Çamaşır makinelerinde yaşanan bazı sorunlar kullanıcı müdahalesiyle düzelebilir. Makine çalışırken ses gelmesi, kullanıcıları endişelendiren sorunların başında yer alır. Çıkan ses ev yaşayanlarını rahatsız edecek boyuttadır. Kontrollerle bu rahatsız eden ses kolaylıkla azalır.

Bosch Çamaşır Makinesinden Ses Geliyorsa

Çamaşır makinesinden gelen sesi azaltmak ve giderebilmek için öncelikle makinenizin fişini elektrikten çekin. Elektronik makinelere müdahale ederken, güvenlik önlemi olarak mutlaka elektrik bağlantısı olmadığından emin olur. Bosch çamaşır makinesi kazan dönerken ses çıkarıyor sorunu için yapılması gereken işlemler:

  • Makinenizin arka kısmında bulunan taşıma cıvata ve uçlarını kontrol edin.
  • Çamaşır makinesinin zemine tam ve dengeli oturup oturmadığına bakarak kontrol edin. Düzgün yerleştirilmeyen makine dengesi sağlanamadığı için ses çıkarabilir. Bu sorun mekanik başka arızalara sebep olacağından mutlaka düzeltilmesi gerekir.
  • Makine içindeki çamaşırların miktarını kontrol edin. Dengesiz ve aşırı çamaşır tamburun sağlıklı dönüşünü bozarak ses çıkmasına neden olabilir. Kontroller yapıldıktan sonra makinenizi çalıştırın.

Kaynak:

  • Kiwi Buharlı ÜtüMakineyle alınan tüyler ne zaman çıkarA101 Arzum Ütü YorumlarıBeko No frost buzdolabı alt kısmı SoğutmuyorArçelik 7103 sj çamaşır makinesi ArızalarıVaillant kombi resetlemetefal anti-calc kartuşu nasil temizlenirArçelik Buzdolabı RESETLEMEBosch buzdolabı sigorta attırıyorProfilo çamaşır Makinesi E36 hatası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis