Bosch Kombi Resetleme

Bosch kombi resetleme nasıl yapılır sorusu pek çok kombi kullanan kişilerin merak ettiği sorulardandır. Bosch kombileri kullanıcıların herhangi bir tehlikeyle karşılaşmaları halinde güvenli bir şekilde tasarlanmaktadır. Kombide bir hata yaşanması durumunda cihaz kendiliğinden çalışmayı durdurmaktadır. Kombinin arızaya geçtiğinin anlaşılması ise kışın peteklerin soğumasından, yazın da ısınmayan musluk sularından anlaşılabilmektedir. Kombi bir sorunla karşılaştığında cihaz içerisindeki parçalara zarar gelmemesi adına otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Hata uyarısı vererek kapanan kombilerin resetlenmesi ise oldukça kolaydır. Kombi ekranında yazan reset tuşuna 3 saniye basılı tutarak işlem tamamlanmış olmaktadır. 

Bosch Kombi Hangi Durumlarda Resetlenir?

Bosch kombi nasıl resetlenir sorusunun yanında hangi durumlarda resetleneceği de merak edilen sorularında başında gelmektedir. Bosch kombi resetleme işlemi yapmak için şu durumların olması gerekmektedir: 

  • Kombinin herhangi bir hata vermesi ve çözümü için gerekli işlemlerin yapılmasına rağmen devam etmesi halinde,
  • Hata durumunda cihazın iç parçalarına zarar vermemesini engellemek için,
  • Hata verdikten sonra yetkili servisin gelmesine kadar resetlenebilmektedir. 

Yukarıda belirtilen durumlarda resetleme yapılabilmektedir. Bunların dışında bir resetleme yapmak ise kombideki arızanın daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olacağı için herhangi bir işlem yapılmamalıdır. 

  • Saç kurutma makinesi aşırı ısınıyorSamsung çamaşır makinesi 5E hatasıArzum ütü buhar vermiyorFerroli kombi ateşleme Yapıyor sonra SönüyorAltus bulaşık makinesi suyu BoşaltmıyorBosch Kombi C6 Arızası fiyatlarıSamsung bulaşık makinesi LE hatası nasıl giderilirDaikin Kombi Arıza KodlarıSamsung TV Görüntü var ses yokBanyoya sıcak su gelmiyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis