Buzdolabı Işığı Yanıyor Motor Çalışmıyor

Buzdolabı ışığı yanıyor motoru çalışmıyor önemli sorunlar arasındadır. Dolabı açtığınızda ışığı yanıyor ama soğutmuyorsa motor arızası ortaya çıkmış demektir. Bu durumda motorun içinde oluşan arızanın giderilmesi şarttır. Bazı durumlarda ise buzdolabının motorunun değişmesi gerekir. Aksi takdirde buzdolabı çalışmaz.

Buzdolaplarının içinde bulunan yiyecekleri soğutması için motorunun çalışması gerekir. Motor çalışmadığında ise soğutma görevini yerine getiremez. Işıkları yandığına göre dolap aslında çalışıyordur. Ama motor çalışmadığından genellikle değiştirilmesi gerekiyordur. Bu durumda kullanıcıların yapacakları bir işlem olmaz. Servis çağırılması ve tamirin işinin ehli ustalar tarafından yapılması gerekir.

Buzdolabı Işığı Yanıyor Motor Çalışmıyor Çözümü

Buzdolabı ışığı yanıyor motoru çalışmıyor çözümü için mutlaka servis ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Belirli bir süre kullanılan dolaplarda olduğu gibi yeni dolaplarda da motor arızası olabiliyor. Garanti süresi dolmuş olan dolaplarda motorun değişmesinin uygun maliyetli olması için doğru servis tercihi yapılması gerekiyor. Işık yanıyor motor çalışmıyorsa çözüm şu şekildedir.

  • Motor arızalanmıştır değişmesi gerekmektedir
  • Buzdolabının fişi çekilerek içi boşaltıldıktan sonra iki gün beklenmelidir
  • İki gün sonra resetlenen dolap çalıştırılır eğer hala motor çalışmıyorsa servis çağırılmalıdır
  • Profilo fırın safe kilit açmaArçelik çamaşır makinesi kapak kilidi açılmıyorKombi ateşleme yapmıyor nedenAltus bulaşık makinesi suyu BoşaltmıyorKireçlenmiş çaycı Nasıl temizlenirFerroli Kombi A03 hatası çözümüSamsung DC hatasıFiltre kahve Makinesi Nasıl temizlenirBulaşık makinesi su alıyor yıkamadan boşaltıyorÜtü açık kalırsa ne olur
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis