Philips Calc Clean Nedir?

Philips calc clean nedir? Sorusunu Philips marka ütü kullanan kadınlar merak edip araştırmaktadır. Bu durum ütüde kireç biriktiğini ve temizlenmesini gerektiğini bildirmektedir. Böyle bir durumda ütü uyarı vermeye başlamakta ve ütünün calc clean ışığı yanıp sönmektedir.

Peki bu calc clean işlemi nasıl yapılmaktadır?

  • Öncelikle ütünüzün su haznesini yarıya kadar su ile doldurun ve ütünüzü açın. Aynı zamanda ütünüzü ayarını calc clean ayarına getirin.
  • Ardından ütüyü smart calc clean haznesine yerleştirmelisiniz. Bu hazne ütü ile beraber kutunun içinde bulunur.
  • Ütüde uyarı sesi duyana kadar birkaç saniye boyunca calc clean tuşuna basılı tutmalısınız.
  • Bu işlem yaklaşık olarak 2 dakika kadar sürmektedir. Uyarı sesi kesildiğinde ve ışık yanıp sönmeyi bıraktığında Philips marka ütünüz kireçten temizlenmiş olacaktır.

Philips calc clean nedir? Sorusu sık karşılaşılan bir sorudur. Her marka ütüde olduğu gibi Philips marka ütü modellerinde de kireçlenme olabilmektedir. Eğer ütünüzde calc clean ışığı yanıp sönüyorsa kireç temizleme işlemini hemen yapabilir ütünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Philips Kazanlı Ütü Leke Yapıyor

  • Buzdolabı kapağı vakum yapıyorDöküm tost makinesi ilk temizliğiVestel E03 hatasıVestel buzdolabı soğutma ayarıECA Proteus kombi sıcak su gelmiyorVestel çamaşır makinesi neden su almazEca kombi kırmızı ışık 40braun silk-épil 5 başlık tamiriLibelleBaymak Kombi E01 hatası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis