Samsung Çamaşır Makinesi DC Hatası

Samsung çamaşır makinesi dc hatası oluştuğunda bunun kaynağı cihazın kapağıdır. Kapakta yaşanan sorundan dolayı cihazın ekranında bu hata kodu görülebilmektedir. Kullanıcıların yapacakları kontroller ile sorun giderilebilmektedir. Kimi zamanda sorunun ortadan kalkması için servis çağırılması gerekmektedir. Servis kapaktaki sorunun nedenini bularak tamirini gerçekleştireceklerdir.

Çamaşır makinesinin çalışmaya başlaması için kapağının tam olarak kapatılması şarttır. Kapak yerine oturmadığında ve kilitlenmediğinde kesinlikle çalışmayacaktır. Kapağın kapanmasını önleyen çeşitli nedenler olabilir. Bunlar arasında kapakla makine arasına bir giysinin sıkışmış olması bulunuyor. Öncelikle bunun kontrolü yapılmalıdır.

Samsung Çamaşır Makinesi DC Hatası Çözümü

Samsung çamaşır makinesi dc hatası çözümü için kullanıcıların yaptıkları işlemlerin sonuç vermemesi halinde tamiri mutlaka servis tarafından yapılması gerekiyor. Acemi kişilerin yapmaya çalışacakları tamir sırasında daha büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Makinede bu hata kodunu gördüğünüz takdirde şu nedenler olduğu düşünülebilmektedir.

  • Kapak yerine oturmamıştır açıp tekrar kapatılmalıdır
  • Kapağın arasına çamaşır sıkışmıştır bu çıkartılmalıdır
  • Lastiği eskidiğinde de kapak tam kapanmaz ve hata kodu görülür lastik değiştirilmelidir
  • Makine resetlenerek tekrar başlatılmalıdır
  • Beko buzdolabı ünlem işareti Yanıp sönüyor ne yapmalıyımBulaşık makinesi kapalı olduğu halde ses çıkarıyorEpilasyonBeko Bulaşık Makinesi E02 hatasıDemir döküm Tost Makinesi tavsiyeArzum AR1060 yorumlarBüyük çay makinesi Nasıl KullanılırVestel çamaşır Makinesi Alt Kapağı Nasıl AçılırBuzdolabı SoğutmuyorEca kombi 5 arızası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis