Siemens Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Siemens bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise korkacak ya da panikleyecek bir durum yoktur. Özellikle Siemens markasının bulaşık makinelerinde bu durum ne yazık ki sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunu gidermek ise oldukça basittir. Bu sorunun pek çok nedeni olabilir. Fakat ne sebepten olursa olsun bu sorunu kendiniz tek başınıza çözebilirsiniz. Eğer çözemeyeceğinizden şüpheleniyorsanız o halde yetkili servisi arayarak yardım almaktan çekinmemelisiniz.

Siemens Bulaşık Makinesi Su Boşaltmama Sorunu İçin Çözüm

Siemens bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise sorununuz hortumdan ya da filtrenin tıkanması gibi sorunlardan oluşmuş olabilir. Bu sorunları gidermek ise oldukça basittir. Yapmanız gerekenler;

  1. Bu sorun makinenin besleme vanasının kapalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu vanayı açtıktan sonra sorununuz gidecektir.
  2. Makinenizin hortumunda herhangi bir sorun olabilir. Bükülmüş ya da kırılmış ise durumu düzeltebilirsiniz. Fakat ciddi bir hasar var ise yedek parça sipariş etmelisiniz.
  3. Makinenizin filtresi tıkanmış olabilir. Filtreyi kontrol edip tıkalı mı değil mi bakmalısınız. Eğer tıkalıysa temizleyip o şekilde çalıştırmalısınız.
  • PhilipsArçelik ÇAMAŞIR Makinesi Başlat Düğmesi FiyatlarıProfilo çamaşır makinesi su almıyorEvde epilasyon aleti kullananlarViessmann Kombi F2 Arızası neden OlurProtherm kombide f arızasıHata kodu 108ECA Proteus Premix yıllık bakımKazanlı ütü buhar vermiyor PhilipsSiemens Bulaşık Makinesi deterjanı Almıyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis