Siemens Çamaşır Makinesi Kilit İşareti

Siemens çamaşır makinesi kilit işareti görülmeye başlandığında çocuk kilidinin devrede olduğu anlaşılmalıdır. Bu durumda çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama tuşuna birkaç saniye basılması gerekiyor. Çocuk kilidi elektronik cihazların çocuklara zarar vermemesini amaçlar. Aynı şekilde çocukların da meraklarıyla cihazı bozmaması için bu kilit kullanıcılar tarafından da kullanılabilmektedir.

Çamaşır makinesinde kilit işaretinin görülmesi bazı zamanlarda elektronik kartta da arıza olduğunu göstermektedir. Sorun elektronik karttan kaynaklanıyorsa uzun süre basılsa dahi kilit işareti ekrandan silinmeyecektir. Arızanın elektronik karttan kaynaklanması halinde servis çağırılması gerekmektedir. Cihaz tamir edilmeden kullanılmaya devam edilemez.

Siemens Çamaşır Makinesi Kilit İşareti Yanıp Sönüyor Neden

Siemens çamaşır makinesi kilit işareti yanıp sönüyorsa çocuk kilidi devrededir. Çocuk kilidini siz de açma kapama tuşuna uzun basarak devre dışı bırakabilirsiniz. Kilit işareti yanıp söndüğü sürece cihaz çalışmayacaktır. Bundan dolayı kilit işareti çocuk kilidi olarak devredeyse iptal edilmelidir. Kilit işareti ekranda olması nedenleri arasında şunlar yer alıyor.

  • Çocuk kilidi devreye girmiştir iptal etmek için açma kapama tuşuna uzun basın
  • Elektronik kart arızası olabilir. Fişini çekerek servis çağırın
  • Kahve makinesi açık unutulursaVestel çamaşır makinesi E08 hatasıVestel Bulaşık Makinesi F2 hatası çözümüArzum tost makinesi şartel attırıyorBosch çamaşır makinesi yıkama ışığı yanıp SönüyorBraun epilasyon aleti başlığı dönmüyorAltus bulaşık makinesine elektrik gelmiyorProfilo çamaşır Makinesi E21 hatası silmeBuzdolabı motoru devreye girmiyorTermodinamik kombi resetleme
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis