Vestel Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Vestel çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorununda su boşaltılamadığı için sızıntı yaşanır ve fazla su dışarı akar. Bu sorun aynı zamanda kapak açılmasını engeller ve ön kapaktan su tahliyesi yapılmaz. Çamaşır makinelerinin sıkma yapmama sorunu, sıklıkla yaşanır. Sıkma sorunu olduğunda kullanıcı açısından zorluk oluşur. Makine içinde uzun süre ıslak ve nemli kalan çamaşırlar kokuya sebep olur.

Vestel Çamaşır Makinesi Sıkma Neden Yapmaz?

Çamaşır makinelerinde yaşanan problemler arasında gündeme gelen sıkma sorunu, makine içindeki suyun tahliye edilemediği anlama gelir. Su tahliye kanallarında yaşanan sorunlar bu probleme neden olur. Vestel çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorunu yaşandığında kontrol edilmesi gereken noktalar:

  • Sıkma sorununa su tahliye hortumunda oluşan tıkanmalar neden olabilir. Hortumdaki tıkanıklık açılarak su akışı sağlandığında sorun çözülür.
  • Makine altında bulunan filtre tıkanıklığı tahliyeyi engelleyebilir. Filtreyi temizleyerek akışı sağlayabilirsiniz.
  • Her iki noktada sorun yoksa ve su tahliyesi olmuyorsa tahliye pompasında yaşanan bir arıza tahliye işlemini yapmaz. Bu durumda mutlaka yetkili servisi aramanız gerekir.
  • Vaillant kombi resetleme düğmesiEca kombi 000 hatasıKaraca kahve makinesi şartel AttırıyorPhilips buhar Kazanlı ütü resetlemeArçelik 6230 bulaşık makinesi resetlemeSamsung TV ses yükselmiyorBeko Çamaşır Makinesi E08 hatası çözümüKombi e9 hatasıArzum AR1060 yorumlarDemirdöküm Atron Kombi Sıcak Su Sensörü Fiyatı
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis