Arçelik Buzdolabı Cızırtı Sesi

Arçelik buzdolabı cızırtı sesi çıkması kullanıcıları endişelendirebiliyor. Oysa bu endişe oluşturacak bir durum değildir. Buzdolapları özellikle kapakları kapalıyken az miktarda ses çıkartabilmektedirler. Buzdolaplarının içinde hava dolaşımını sağlayan fanları bulunur. Bu fanların az miktarda ses çıkartması ise normaldir.

Buzdolaplarının içlerinde bulunan havayı soğutmaları sırasında bir miktar buz oluşabilmektedir. Oluşan buzların eritilmesi sırasında da buzdolabından cızırtıya ya da tıkırtıya banzer sesler duyulabilir. Bu sesler bir arıza belirtisi olarak kabul edilmemektedir. Sesin çok artması halinde arıza olduğu düşünülebilir. Böyle durumlarda servis çağırılması halinde yüksek sesin nedeni bulunarak tamir yapılabilir.

Arçelik Buzdolabı Cızırtı Sesi Çıkartıyor

Arçelik buzdolabı cızırtı sesi çıkartıyor olması halinde bu onun içindeki buzları erittiğini göstermektedir. Bunun yanında fanların çalışması sırasında da aynı sesi duyabilirsiniz. Gündüzleri seslerin yoğun olduğu saatlerde değil de geceleri cızırtı sesini duyuyor olmanız halinde endişelenmenize gerek bulunmuyor. Buzdolabınızdan cızırtı sesini duyuyor olmanız halinde şunlardan kaynaklanıyor olabilir.

  • Dolabınız içinde biriken buzları eritiyordur
  • Buz yapma özelliği olan dolaplarda da cızırtı sesi çıkabilir
  • Fanların sesi de zamanla biraz daha fazla çıkabilmektedir.
  • LG televizyon ses var görüntü yok TamiriKatı meyve sıkacağı portakal kabuğu soyulur muPhilips ütü neden sigorta attırırArzum Müşteri HizmetleriKiwi Buharlı Ütü A101Lambert kombi AP hatasıKombi F7 hatası nedirBeko Bulaşık Makinesi E02 hatasıSemaver açık unutulursaViessmann Kombi F2 Arızası Nasıl Giderilir
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis