Arçelik Çamaşır Makinesi E08 Hatası

Arçelik çamaşır makinesi e08 hatası olduğunda cihazın pis suyu uzaklaştıramadığının anlaşılması gerekmektedir. Suyun uzaklaştırılamıyor olması halinde cihaz düzgün bir şekilde çalışmaz. Bu sorunu yaşıyor olmanız halinde öncelikle sizin yapabileceğiniz kontroller bulunmaktadır. Bu kontrolleri yaptığınız halde sorun çözülmüyorsa servis çağırılması gerekmektedir Sorun pompadan ya da ventilden oluşuyorsa bu parçaların tamiri ya da değiştirilmesi gerekiyor.

Çamaşır makinesinin suyu düzgün boşaltmaması yıkama işlemini sağlıklı yapamıyor olmasına neden olur. Çamaşırların temiz olması için yaşanan sorunun ortadan kaldırılması gerekiyor. Pis su cihazdan uzaklaştırılamadığı takdirde bu ihmal edilmemesi gereken bir problemdir.

Arçelik Çamaşır Makinesi E08 Hatası Neden Olur?

Arçelik çamaşır makinesi e08 hatası oluştuğu takdirde öncelikle makinenin altındaki filtrenin temizlenmesi gerekiyor. Bunun yanında ayrıca su boşaltma hortumunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Su boşaltma hortumu tıkalı, kıvrılmış ise tahliye işlemi gerçekleştirilemez. Bu hata kodunun ortadan kalkması için şu işlemler yapılabilmektedir.

  • Su tahliye hortumunun tıkalı olması halinde açılması sağlanmalıdır
  • Sifon tıkalıysa açılmalıdır
  • Filtre tıkalıysa tıkayan şeyler çıkartılmalıdır
  • Ventil ya da pompa arızalıysa servis çağırılmalıdır
  • Termodinamik Kombi E1 hatasıBosch çamaşır makinesi kazan dönerken ses çıkarıyorPhilips Calc CleanBanyo bataryası sıcak su az akıyorArçelik TV en iyi Görüntü AyarlarıEn iyi epilasyon Aleti yorumlarıDemirdöküm Neva kombi ateşleme yapmıyorSeg Bulaşık Makinesi F1 hatasıDökümix Tost Makinesi YorumlarıDemirdöküm Kombi F hatası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis