Arçelik Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Basmıyor

Arçelik çamaşır makinesi başlat düğmesi basmıyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda makinem bozuldu diye hemen endişelenmenize gerek bulunmuyor. Bu genellikle düğmenin yağlanmasından etrafında kir ve toz birikmesinden kaynaklanmaktadır. Tuşun takılı olması gibi durumlarda da düğme basılmıyor olabilmektedir.

Çamaşır makineleri insanların hayatlarını çok fazla kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında arıza yaptıklarında ise aynı şekilde sıkıntılar yalanmaktadır. Bu sıkıntıları yaşamamak için cihazlarda arıza olduğunda tamir edilmesi gerekmektedir. Makinenin başlat düğmesi basmadığında program takılı kalmış olabilir. Programın iptal edilmesi sorunun ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Arçelik Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Basmıyor Neden?

Arçelik çamaşır makinesi başlat düğmesi basmıyor neden araştırdığınızda sorunu ortadan kaldırmak için sizin de yapabileceğiniz işlemler olduğunu görebilirsiniz. Burada belirteceğimiz işlemleri yaptığınız halde düğmenin basmıyor olması halinde servis çağırılması doğru seçenek olmaktadır. Başlat düğmesinin çalıştırmak için şunları yapabilirsiniz.

  • Düğmenin etrafını nemli bezle silerek temizleyebilirsiniz
  • Reset tuşuna basarak makineyi resetleyebilirsiniz
  • Cihazda elektrik olduğundan emin olmak için açma kapama düğmesine basın
  • Açma kapama düğmesine birkaç saniye basılı tutun ve takılı bir program varsa bitmesini sağlayın
  • Kombi kapalıyken su sesi gelmesiEca Kombi 4 arızasıFişi takınca sigorta atıyorKombi sık sık yanıp sönüyorBeko ütünün ışığı yanıp sönüyorPhilips Azur ütü fişte kalırsaArçelik Buzdolabı ünlem işaretiArzum saç Kurutma makinesi yanık kokusuKombiye elektrik gelmiyor BuderusSiemens çamaşır Makinesi anahtar İşareti
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis