Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkarken Ses Çıkarıyor

Arçelik çamaşır makinesi sıkarken ses çıkarıyor sorununa neyin sebep olduğunu bularak bu problemi çözebilirsiniz. Makineniz çalışırken normal sesi dışında çıkardığı sesler, bir sorundan kaynaklandığını gösterir. Bu sorunun sebebini bulmak ve gidermek, makine performansı açısından önemlidir. Makine içine kaçmış yabancı cisimler sese neden olur. Bu cisimlerin çıkarılması sesin giderilmesi açısından önemlidir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkarken Neden Ses Çıkarır?

Makinenizde oluşan seslerin kaynaklarının araştırılması için sorunun hangi aşamada yaşandığına dikkat edilmesi gerekir. Arçelik çamaşır makinesi sıkarken ses çıkarıyor sorunu için kontrollere makine haznesini kontrol ederek başlanmalıdır. Sonraki aşamalar için:

  • Makinenizin içini tamamen boşaltarak boş haldeyken tamburu çevirin. Tamburu çevirme sırasında ses oluşuyorsa yabancı bir cisimden olabilir. Cismi bulup çıkarın. Cisim tambur ve körük kısmı arasında veya altında olabilir.
  • Su tahliyesi sırasında ses geliyorsa pompa ve hortumun kontrol edilmesi gerekir.
  • Alt kapağı açarak filtre kısmını kontrol edin. Filtreyi temizleyerek tekrar çalıştırın.
  • Bu işlemlerden sonra ses gelmeye devam ediyorsa tambur içindeki çamaşır miktarını kontrol edin.
  • Bulaşık makinesi LE hatasıTefal ütü buhar düğmesi tamiriBuzdolabı fişe takinca sigorta atıyorSamsung çamaşır makinesi Kilit işareti yanıp sönüyorKombi F4 arızası nedirSiemens Buzdolabı RESETLEMEBosch Kettle su akıtıyorSamsung çamaşır makinesi 5E hatası nedirDökümix Tost Makinesi YorumlarıPhilips ütü neden buhar vermez
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis