Buzdolabından Çıt Çıt Sesi Gelmesi

Buzdolabından çıt çıt sesi gelmesi kullanıcıların en çok karşılaştığı problemden bir tanesidir. Beyaz eşyaların için de olmazsa olmaz cihaz buzdolabıdır. Gıdaların bozulmasını önlemektedir. Normalde buzdolabının görevi cihazı belli bir soğukluk derecesinde tutmaktır. Bu belli aralıklar ile kompresör ve motorun devreye girmesiyle olur.

Buzdolabından çıt sesi geldiğinde cihaz işlevini yerine getiremez ve soğutma işlemi gerçekleşmez. Bu durum da cihazın bozulduğu anlamına gelir. Buzdolabından çıt çıt sesi gelmesi cihazın motorunda meydana gelen sebepler ile oluşur. Cihazın motoru arızalandığında ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir çözüm yoktur ve teknik servis desteği almanız gereklidir.

Buzdolabından Çıt Çıt Sesi Gelmesi Sebepleri

Buzdolabından çıt çıt sesi gelmesi nedenleri arasında motor arızaları görülmektedir. Bunlar;

  • Buzdolabının motoru yanmış olabilir.
  • Cihazın motoru kalkış yapmıyor olabilir.
  • Motor kilitlenmiş olabilir.
  • Buzdolabındaki sigorta üzerinde yüksek voltaj olmuş olabilir. Böyle bir durumda cihaz ısınır. Sigorta soğuduktan sonra yeniden attığı için soğutma yapmaz. Bu da cihazdan çıt çıt sesi duyulmasına neden olur.

Buzdolabından çıt sesi geldiğini duyduğunuz anda daha büyük problemlerin ortaya çıkmasını önlemek adına ve tamir için Buzdolabı Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

  • Samsung Bulaşık Makinesi SE hatasıBosch fırın SAFE hatası çözümüArzum Müşteri HizmetleriPhilips Kazanlı ütü kırmızı ışık yanıp sönüyorKahve makinesi kaç watt olmalıYeni saç kurutma MakinesiArçelik 7103 he Açma Kapama DüğmesiPowertec İyonlu Saç Kurutma MakinesiEca proteus Kombi F7 hatasıKatı meyve Sıkacağı Tamiri
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis