Beko Bulaşık Makinesi E01 Hatası

Beko bulaşık makinesi e01 hatası olduğunda cihazın pis suyu tahliye edemediği anlaşılmaktadır. Pis duyun tahliye edilmesini sağlayan hortumda tıkanıklık olması halinde e01 hata kodu ekranda görülebilmektedir. Bulaşık makinesinde pis su hortumu, sifon, filtre ve pompa tıkalı olması halinde suyun tahliyesi mümkün olmaz. Belirtilen bu bölümlerin kontrol edilerek temizlenmesi halinde sorun ortadan kalkacaktır.

Bulaşık makinelerinde bu kod görüldüğünde su makineden taşıyor da olabilmektedir. Bu durumda hemen cihazın fişini çekmeniz güvenliğiniz için çok önemlidir. Cihazın fişini çektikten sonra gerekli kontrolleri yaparak cihazı tekrar çalıştırabilirsiniz. Sorun yine çözülmediği takdirde de servis çağırmanız gerekiyor.

Beko Bulaşık Makinesi E01 Hatası Nedir?

Beko bulaşık makinesi e01 hatası nedir ve nasıl giderilir araştırıldığında kullanıcıların kendilerinin de yapabilecekleri işlemler olduğu görülebilir. Genellikle kullanıcıların yapacakları işlem sonrasında sorun giderilir ve cihaz kullanılmaya devam edilebilir. E01 hatasını gören kişiler şu işlemleri yapabilirler.

  • Cihazın hortumlarında kıvrılma, bükülme olup olmadığı makine öne çekilerek kontrol edilmelidir
  • Pis suyun tahliye edildiği sifon temizlenmelidir
  • Cihazın reset düğmesine basılarak tekrar başlatılması sağlanabilir
  • Philips buharlı ütünün kireci nasıl temizlenirXiaomi robot süpürge Şarj olduğunu nasıl anlarızKombiden arı vızıltısı gibi ses gelmesiFiltre kahve makinesi alırken Nelere Dikkat EdilmeliFakir blender bıçağı dönmüyorBosch kombi AyarlarıArzum ütü ışığı yanıyor ama ısıtmıyorBuzdolabı çalışıp tık diye duruyorBeko buzdolabı neden SoğutmazÜtüyü fişe takınca sigorta atıyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis