Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Beko çamaşır makinesi kapağı açılmıyor durumunda yıkanan çamaşırları makineden çıkaramazsınız. Bu da oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bazı çamaşır makinelerinde güvenlik önlemlerinden dolayı da kapağın açılmadığına rastlanır. O yüzden ayarlamış olduğunuz programa dikkat etmelisiniz. Ayrıca bütün çamaşır makinelerinde program bittikten sonra kapak bir müddet kilitli kalmaktadır. Buna da dikkat etmelisiniz. Beklemenize rağmen kapak açılmadıysa kilit mekanizmasında sorun yaşanıyor olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor Nedenleri

Beko çamaşır makinesi kapağı açılmıyor nedenleri arasında farklı durumlardan bahsetmek gerekir. Bu durumlar kapağın açılmasına engeldir.

  • Makinenin programı tam olarak bitmemiş olabilir.
  • Makinenin içinde su birikintisi kalmış olabilir.
  • Makineniz bekleme modunda olabilir.
  • Kapak kilidinde sorun ortaya çıkmıştır.
  • Pompa filtresi tıkanmıştır. Filtrenin temizlenmesi gerekir.

Eğer kapak açılmıyorsa zorlama yapmamalısınız. Gereksiz yapılacak olan müdahaleler kapağa zarar verecektir. Daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktır. Çözüm getiremediğiniz konularda Beko çamaşır makinesi servisini aramalısınız. Teknik yardım alarak sorunu giderebilirsiniz. Böylelikle makinenizi performanslı olarak kullanabilirsiniz.

  • Saç Kurutma makinesi diyot arızasıSeikon klima e5 hatasıBraun Silk Expert Pro 5 vs Philips Lumea Prestige karşılaştırmaArçelik ÇAMAŞIR Makinesi Başlat Düğmesi FiyatlarıArçelik Buzdolabı E4 hatası nasıl GiderilirFerroli kombi F01 hatasıBuzdolabı neden sigorta attırırTost Makinesi termik sigortaEca Proteus Plus F2 arızasıArçelik Buzdolabı Fan Motoru Fiyatı
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis