Bosch Çamaşır Makinesi E21 Hatası

Bosch çamaşır makinesi e21 hatası ekranda görüldüğünde cihazın pompasında sorun olduğu anlaşılmalıdır. Pompada oluşan arıza giderilmesi işlemini mutlaka işinin ehli ustalar yapmalıdırlar. Çamaşır makinelerinde bir arıza olduğunda acemice yapılacak tamirler arızanın daha çok büyümesine neden olabilmektedir.

Çamaşır makinesinin ekranında bu hata kodunu gördüğünüz takdirde hemen kapatmanız gerekiyor. Aynı zamanda cihazın fişinin de çekilmesi gerekmektedir. Hemen ardından gelecek servis pompada oluşan arızayı giderdikten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Pompanın eskimesi, sirkülasyonu yerine getiremediği durumlarda bu arıza kodu ekrana gelmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesi E21 Hatası Çözümü

Bosch çamaşır makinesi e21 hatası çözümü sırasında parça değişimi olduğunda mutlaka orijinal olarak değişimin yapılması gerekiyor. Yan sanayi yedek parça kullanılması halinde ise aynı sorunun kısa sürede tekrar görülebileceği unutulmamalıdır. Pompa arızası olduğunda cihaz su alma ve boşaltma sırasında sorun yaşayacaktır. Bundan dolayı da çamaşırların temiz yıkanması mümkün olmamaktadır. Oluşan arıza şu şekilde giderilmelidir.

  • Pompa filtresinin değiştirilmesi
  • Pompanın motorunun değiştirilmesi
  • Bozulan pompa kapağıysa değişimi
  • Xiaomi Vacuum Mop Pro şarj olmuyorEca kombi sıcak su ateşleme YapmıyorMakinayla bıyık alınır mıBeko buzdolabında ünlem işareti neden yanarEca Kombi A82 hatasıGömlek ütüleme ayarıLazer epilasyon sonrası sivilceEn iyi Katı Meyve Sıkacağı YorumlarıEca Kombi Arıza işaretleriSinbo blender bıçağı Dönmüyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis