Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor

Çamaşır makinesi elektrik gelmiyor sorunu çok ciddi ve çok sık karşılaştığımız sorunlardan biridir. Makinenize eğer elektrik gelmiyor ise makinenizi kesinlikle hemen kurcalamaya başlamayın. Herhangi bir elektrik kaçağı durumu olabileceği için kendinizi korumak adına ilk önce makineye giden bütün fişleri sökmelisiniz. Evin sigortasını korumak ve olası bir yangın ihtimalinden kaçınmak için sigortaları kapatmalısınız. Bu şekilde önlemler aldıktan sonra makinenizin neden çalışmadığını inceleyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor Sorunun Çözümü

Çamaşır makinesi elektrik gelmiyor ise sorunun neden kaynaklandığından emin olmalısınız. Çamaşır makinenizin kapağı kapalı hafif açık olabilir ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Kapağı dikkatlice kapattıktan sonra hala çalışmıyor ise teknik sebeplere bakabiliriz.

  1. Makinenizin elektrik kablosunda bir sorun olabilir. Elektrik kablosunu iyice inceleyin. Bir yırtılma durumu var ise teknik servis ile iletişime geçin.
  2. Makinenizin hortumu problemli olabilir. Hortum arkada olduğu için bükülme ya da kırılma durumunda siz herhangi bir hatayı fark etmemiş olabilirsiniz. Hortumu tekrar kontrol ettikten sonra makinenizi yeniden başlatın.
  • Beko çamaşır makinesi Sıkma YapmıyorArçelik bulaşık makinesinden tak tak ses gelmesiKararan çay Süzgeci nasıl temizlenirEca Confeo Plus kırmızı ışık yanıyorSamsung Bulaşık Makinesi SE hatasıBuz lazer epilasyon ZararlarıVestel Bulaşık Makinesi Su boşaltma PompasıKurumuş kahve lekesi nasıl çıkarArçelik buzdolabı pervane dönmüyorVaillant kombi Turbotec pro resetleme
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis