Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor

Çamaşır makinesi elektrik gelmiyor sorunu çok ciddi ve çok sık karşılaştığımız sorunlardan biridir. Makinenize eğer elektrik gelmiyor ise makinenizi kesinlikle hemen kurcalamaya başlamayın. Herhangi bir elektrik kaçağı durumu olabileceği için kendinizi korumak adına ilk önce makineye giden bütün fişleri sökmelisiniz. Evin sigortasını korumak ve olası bir yangın ihtimalinden kaçınmak için sigortaları kapatmalısınız. Bu şekilde önlemler aldıktan sonra makinenizin neden çalışmadığını inceleyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor Sorunun Çözümü

Çamaşır makinesi elektrik gelmiyor ise sorunun neden kaynaklandığından emin olmalısınız. Çamaşır makinenizin kapağı kapalı hafif açık olabilir ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Kapağı dikkatlice kapattıktan sonra hala çalışmıyor ise teknik sebeplere bakabiliriz.

  1. Makinenizin elektrik kablosunda bir sorun olabilir. Elektrik kablosunu iyice inceleyin. Bir yırtılma durumu var ise teknik servis ile iletişime geçin.
  2. Makinenizin hortumu problemli olabilir. Hortum arkada olduğu için bükülme ya da kırılma durumunda siz herhangi bir hatayı fark etmemiş olabilirsiniz. Hortumu tekrar kontrol ettikten sonra makinenizi yeniden başlatın.
  • Demirdöküm Kombi F01 hatasıSamsung Bulaşık Makinesi 4c hatası ÇözümüTefal Ultimate ütü nasıl sökülürBanyoya sıcak su gelip gidiyorEpilasyon aleti nerede tamir edilirArçelik Kahve Makinesi resetlemeEca proteus Kombi F7 hatasıEca kombi resetlemeVestel çamaşır makinesi sıkma programıFişi takınca sigorta atıyor
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis