Samsung Çamaşır Makinesi Se Hatası

Samsung çamaşır makinesi se hatası kimi zaman kullanıcılar tarafından görülebilmektedir. Bu hata kodunun görülmesi halinde cihazın pis suyu tahliye edemediği anlaşılmalıdır. Makinenin pis suyu tahliye etme sisteminin kontrol edilmesi gerekmektedir. Pis su tahliye sisteminde bulunan sorunun ortadan kaldırılması ile hata kodu ekranda görülmeyecektir.

Çamaşır makinelerinin ekranında hata kodları her görüldüğünde servisin hemen çağırılmasına gerek bulunmuyor. Öncelikle bu kodun ne anlama geldiği öğrenilmelidir. Hemen ardından da çözüm için bazı kontrolleri kullanıcılar da yapabiliyorlar. Genellikle yapılan kontroller sonucu makine sorunsuz çalışmaya devam etmektedir.

Samsung Çamaşır Makinesi Se Hatası Neden Olur?

Samsung çamaşır makinesi se hatası neden olur araştırıldığında cihazın kullandığı suyu tahliye edemediği görülmektedir. Böyle durumlarda makinenin suyu tahliye edebilmesi sağlanmalıdır. Suyun atılamamasının nedeni her zaman cihazdan kaynaklanmaz. Suyun gittiği sifonda tıkanıklık olduğu durumlarda da bu arızayı verebilmektedir. Se hatasını ekranda gördüğünüzde şu kontrolleri yapmalısınız.

  • Çamaşır makinesinin filtresini temizleyin
  • Pis su hortumunun bükülmüş, tıkanmış olmamasına dikkat edin
  • Suyun gittiği sifon tıkalıysa açın
  • Tost makinesi ısınınca sigorta attırıyorTefal Maestro Plus su akıtıyorXiaomi robot süpürge şarjı çabuk bitiyorBulaşık makinesi sembolleri ve anlamlarıVodafone internet ışığı yanıp sönüyorArçelik 3340 çamaşır makinesi kapağı nasıl açılırVestel bulaşık makinesi su akıtıyorBeko buzdolabı ünlem işareti Yanıp sönüyor ne yapmalıyımPhilips ütü buhar VermiyorEca Kombi 11 hatası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis