Arçelik Buzdolabı Pervane Sesi

Arçelik buzdolabı pervane sesi benzeri ses çıkarttığında kullanıcılar bundan dolayı endişe duyabilmektedirler. Buzdolaplarının çalışması sırasında çok az da olsa motorundan sesler gelebilmektedir. Ayrıca içinde bulunan fandan da seslerin duyulduğu olabiliyor. Çıkan sesin artması halinde ise bazı kontroller yapılarak nedeni tespit edilebilmektedir.

Buzdolaplarından çıkan pervaneye benzer ses genellikle fan motorundan kaynaklanır. Dolabın kapağı açık olduğunda fanlar çalışmaz. Sesin fandan gelip gelmediğini bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Kapak açıkken ses yoksa fandan kaynaklanmaktadır. Bu durumda servis çağırarak fanın kontrol edilmesini ve arızanın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Pervane Sesi Çıkarıyor

Arçelik buzdolabı pervane sesi çıkarıyor şeklinde şikayetlerin çözümü için servis çağırmadan önce yapabileceğiniz işlemler bulunmaktadır. Bunlardan en pratik olanı ise dolabın fişinin çekilerek iki gün boyunca çalıştırılmamasıdır. Bu sırada içindeki yiyeceklerde çıkartılmalıdır. Buzdolabından gelen seslerin kaynağı şunlar olabilmektedir.

  • Fan motorunda arıza olabilir tamir edilmesi gerekmektedir
  • Buzdolabının içinde buz birikmiştir ve bu buzları eritiyordur
  • Dolabın düzgün çalışması için fişi çekilmeli içi boşaltılarak iki gün boyunca kullanılmamalıdır
  • Bosch bulaşık makinesi musluk işareti yanıyorFerroli FH HatasıSamsung buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyorphilips perfectcare elite plus gc9682/80 buhar kazanlı ütü kireç temizlemeBosch bulaşık makinesi üst pervane dönmüyorE08 hatası Çamaşır MakinesiArçelik Buzdolabı RESETLEMESaç Kurutma makinesi kendi kendine duruyorXiaomiArçelik buzdolabı kırmızı ünlem işareti nasıl söner
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis