Vestel Çamaşır Makinesi Cl Hatası

Vestel çamaşır makinesi cl hatası çocuk kilidinin aktif olduğunu göstermektedir. Çocuk kilidi güvenlik amacıyla Vestel marka çamaşır makinelerinde bulunmaktadır. Bu kilit sayesinde çocuğunuzun istediği gibi makinenin tuşları ile oynamasının önüne geçilmiş olunur. Böylelikle makinenizin arızalanmasının da önüne geçilmiş olunur.

Vestel Çamaşır Makinesi Cl Hatası Nasıl Çözülür?

Vestel çamaşır makinesi cl hatası çocuk kilidinin aktif olduğu anlamına gelmektedir. Çocuk kilidi güvenlik amacıyla bulunan oldukça işlevsel bir özelliktir. Ancak çocuk kilidini yanlışlıkla aktif hale getirdiyseniz ve makinenizi nasıl eski haline getireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Makinenizde kilit sembolü bulunan iki tuşu bulunuz. Modeline göre değişiklik göstermekle beraber bazı modellerde kilit sembolü tuşların arasında bulunmaktadır. Bazı modellerdeyse üzerinde bulunmaktadır.
  • Bu iki tuşu bulduktan sonra ikisine de aynı anda basınız.
  • 5 saniye boyunca tuşlara basılı tuttuğunuzda çocuk kilidi kaldırılacaktır.

Çocuk kilidini kaldırmak bu kadar kolay bir işlemdir. Eğer yazıda bahsedilen tuşları bulamadıysanız makinenin kullanım kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.

  • Arçelik çamaşır makinesi Neden sıkma YapmazBuzdolabı neden sigorta attırırLazer epilasyon sonrası iltihaplanmaKahve makinesi açık unutulursaBraun epilasyon aletinin başlığı dönmüyorArzum Olivya kullanma KILAVUZUViessmann Vitopend 100 F2 ArızasıBraun satın Hair 7 saç KURUTMA Makinesi Pervanesi Nasıl SökülürSamsung çamaşır makinesi elektrik gelmiyorProtherm kombi f7 hatası
  • 4445545.com 4445545.net 4445545.org Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis